Discus CMS ( İçerik Yönetim Sistemi ),
ASP.NET MVC, C# , LinqToSQL , ORM Entity Framework ( Object Relational Mapping ) kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. Genelinde kurumsal web tasarım hizmetinde kullanılmaktadır.
Discus bir CMS (Content Management System / İçerik Yönetim Sistemi)'dir. Bu niteliği ile sadece makale yazma ve düzenleme veya blog sistemi olarak değil, her türlü içeriğin düzenlenip yayımlanabileceği bir platform olduğu anlamına gelmektedir. Google tarafından çok hızlı indexlenir ve sayfa açılışları hızlıdır.
Discus yeni bir yazılımdır, kökleri ve gelişimi 2008'e kadar uzanır. Kullanım, hız, geniş kullanıcı tecrübesi ve rahatlığına odaklanmış bir yayım yazılımı olup,
Karayel Ar-Ge Tasarım Ltd.Şti. tarafından geliştirilmektedir. İçerik Yönetim Sistemimiz internette bir yayımcı olarak kullanıcının tecrübesini mümkün olduğu kadar çekici hale getirmek için tasarlanmış özellikler ile gelmektedir.
Standart, hızlı, hafif ve kişisel ayarlarıyla ve tamamen istenilen özelliklere göre değiştirilebilir çekirdeğiyle bir yayım platformu sunmaktadır. Bunun yanında her kullanıcı kendi ihtiyaçları doğrultusunda temalar üretip kullanabilmektedir.
Bütün bunlara ek olarak, SEO uzmanları tarafından kullanılan bütün özellikler İçerik Yönetim Sistemi içerisinde aktif olarak çalışmaktadır. Arama motorları sürekli yenilenmekte ve algoritmaları güncellenmektedir. Yazılım ekibimiz bu güncellemeleri göz önüne alarak içerik yönetim sistemini sürekli geliştirmektedir.

İçerik yönetim sistemi sizin için neler yapar:

Google'a yenilikler ve değişiklikler bildirilir.
Sitede yaptığınız her hangi bir değişiliği anlık olarak google'a ve diğer arama motorlarına bildirerek sitenizin en kısa sürede indexlenmesini ve yaptığınız değişikliklerin en kısa sürede arama motorları tarafından kayıt edilmesini sağlar.
Kırık linkleri düzeltir.
Sitenizde yapılan değişiklikler ve güncellemeler sitenizde kırık linklerin oluşmasına neden olur.
Siz her bir farklı firma ile çalışmaya başladığınızda bu sayı artar ve web siteniz gerilemeye başlar. İçerik yönetim sistemimiz bu linkleri düzeltmenize olanak sağlamaktadır.
Tam Kontrol sağlar. Site içerisinde değişiklik yapamayacağınız hiç bir alan bulunmamaktadır. Header'dan footer'a kadar tüm sitede değişiklik yapabiirsiniz. Google kontrol sistemi. Google'ın hangi sayfaları hangi tarihte ziyaret ettiğini kayıt eder. Detaylı istatistik almanızı sağlar. Web sitenizde kim hangi sayfaları gezmiş hangi sayfalar ziyaret edilmiş vb. bilgileri ip bazında kayıt eder. Nerden gelmiş? Web sitenize ziyaretçilerin nasıl ve nereden geldiklerini kayıt eder.