PLESK PANELDE YAZMA İZNİ VERME

Plesk Panele girip fotoğraf yüklenen klasöre izinleri verilmesi gerek. Plesk panelde istediğiniz dosyalara okuma ve yazma izni vermek için aşağıdaki adımları izleyin.

1. Plesk Panelde oturum açtıktan sonra, düzenleme yapmak istenilen domain seçilir, File Manager sekmesine tıklayarak, izin verilecek klasöre ulaşıyoruz.

2. Change Permissions seçeneğine tıklayarak izinleri aşağıdaki şekilde düzenliyoruz.

3. Sol sütundan izinleri düzenlenecek kullanıcıyı seçiyoruz, sağ sütunda izinleri aşağıdaki şekilde düzenleyip Uygula butonuna tıklayarak kaydediyoruz. Açılan pencerede önce Plesk Domain User seçeneğine tıklayıp sağda açılan alanda tümünü işaretleyerek Apply butonuna tıklıyoruz.

KULLANICI EKLEME

Discus CMS sistemininde içerikleri düzenleyebilmek için Yönetim kullanabilmek için Yeni Kullanıcı eklememiz gerekmektedir. Site adresi sonuna account/register yazarak Kullanıcı Ekleme alanına ulaşabilirsiniz.

YÖNETİM PANELİNE GİRİŞ İÇİN KULLANICI EKLE : Site adresimizin sonuna /account/register yazıyoruz.

discus.com.tr/tr/account/register

Kullanıcı Adı : Türkçe karakter ve noktalama işaretleri kullanılamaz ve aralarında boşluk bırakılamaz.

İsim Soyisim : Site adımızı Türkçe karakter, noktalama işaretleri ve aralarında boşluk kalmayacak şekilde yazabilirsiniz.

Email : Yönetim paneline giriş yapabilmek için kullanacak olduğunuz Email adresidir. Genelde info@orneksite.com şeklinde yazılır.

Şifre : Sistem tarafından otomatik olarak oluşturulmaktadır.Kendiniz değiştirmek isterseniz Şifre alanına en az 8 karakter en fazla 15 karakter olacak şekilde bir şifre girmeniz gerekmektedir.

Tekrar Şifre : Şifre alanına girdiğiniz şifrenin aynısını girmeniz gerekmektedir.

Kayıt Ol : Bilgileri doğru ve eksiksiz girdikten sonra Kayıt Ol butonuna basarak hesabınızı oluşturabilirsiniz.