Site Yayına Alındıktan Sonra İlk Ayarlar

1.Yönetim Paneli Ayarı

2.Tema Ayarı

3. Google Analytics Ayarı

https://marketingplatform.google.com/about/

karayeltasarimgmail.com hesabıyla giriş yapıyoruz. İlk ekran açıldığında Analytics Kur butonuna tıklıyoruz.

Sol Menüden YÖNETİCİ 'ye tıkla

Kopyala ve web site yönetim paneline git, Ayar menüsünden Google sekmesine tıkla ve web site izleme kodunu Analytics alanına yapıştır ve Ayarları Kaydet.

4 - SİTE HARİTASI EKLEME

https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=tr

4-) Google Web Master Tool'da Özellik Ekle butonuna tıklanıp sitenin adresi yazılacak ve Ekle butonu tıklanacak. Gelen sayfada soldaki menüden Tarama satırı altındaki Site Haritaları'na tıklanacak. Açılan sayfada Site Haritası Ekleme / Test Etme butonuna tıklanıp açılan pencerede site adresinin sonuna sitemap.xml yazılacak Test butonuna basılacak. Test başarılı olarak tamamlandıktan sonra yine aynı bölümde sitemap.xml yazılıp Gönder butonuna basılacak.

Testi gönderdikten sonra aşağıdaki ekran gelmeli.

4. https://www.google.com/intl/tr_tr/business/ (Oturum açarak)

Google My Business'ta İşletmenizi Ekleyin sayfasında gerekli bilgiler doldurulacak ve Devam butonuna tıklanacak. Ardından İşaretçi Konumunu Belirle butonu belirecek, bu butona tıklanıp işaretçi doğru konuma sürüklenip bırakılacak. Ardından sırasıyla Tamamlandı butonu ve Devam butonuna tıklanacak. Gelen sayfada Bu işletmeyi yönetmeye yetkiliyim ve Hizmet Şartları hükümlerini kabul ediyorum kısmı işaretlenecek, Devam butonuna basılacak. Açılan sayfada Posta butonu tıklanacak ve Google'dan işletme adresine bir posta gönderilmesi sağlanacak.

Yapılan işlemlerin ardından müşteri Google'dan gelecek posta konusunda bilgilendirilecek ve posta işletmeye ulaştıktan sonra içindeki kod sistemden doğrulanacak.