Google reCaptcha Ben Robot Değilim Uygulaması

İletişim formlarında gelen spam mailleri engellemek için Google reCaptcha (Ben Robot Değilim) uygulamasını eklememiz gerekiyor. Google'ın güncel reCAPTCHA uygulaması hem kolay, hem hızlı hem de güvenli şekilde güvenlik doğrulamasını sağlıyor.

Siteye özel olan bu kodu almak için; https://www.google.com/recaptcha/admin/create tıklayarak aşağıdaki şekilde doldurunuz.

Bu aşamadan sonra aşağıdaki şekilde web sitesine özgü kod oluşturmaktadır. Note: Site Anahtarı özelliği bizim anahtarımızın değerini düzenleyecek, bu taklit edilemez bir değer olacak, her site için kendie özgü kod oluşturmaktadır. Dolayısıyla her site için bu kod alınmalıdır.

Form içine aşağıdaki kodu ekliyoruz( Ben Robot Değilim uygulamasının nerede çıkmasını istiyorsanız ) . Burada dikkat etmemiz gereken kod içerisinde web sitesi için verdiği kodu ekliyoruz;

<div class="g-recaptcha" data-sitekey="6LdJov0UAAAAAJ0Oq5fFFAGNRYTZERL8Z1XjfHbi" style="transform:scale(0.75);transform-origin:0;-webkit-transform:scale(0.75);transform:scale(0.75);-webkit-transform-origin:0 0;transform-origin:0 0;"></div>

İlk olarak JavaScript kodu:

_Layout.cshtml içinde head tagı içine aşağıdaki kod ekleniyor;

  <script src="https://www.google.com/recaptcha/api.js?hl=tr" async defer></script>
  <script src="https://www.google.com/recaptcha/api.js?onload=onloadCallback&render=explicit"
      async defer>
  </script>

http://www.tailormadeturkey.com/en/contact.html

https://www.alwado.com/en/contact.html