SAYFA SIRALAMA

Discus sayfalar için pratik çözümler sunmuştur. İletişim, İnsan Kaynakları gibi alanlar belli sayı numaralarına atanmıştır. Sayfalar bu belirlenen sayılar yazılarak sıralandığı takdirde, site arayüzünde otomatik sayıya bağlı sayfa tasarımı gelecektir. Bu durum tekrardan kaçınmamızı sağlayarak, örneğin iletişim sayfasını tekrar tekrar oluşturmak yerine, sayfa numarasını 99 yazarak, arayüzünü iletişim sayfası olarak görüntüleyebiliriz.

Aynı yöntemi kullanarak sayfalarımızı arttırabiliriz. " Teklif Al ", " Rezervasyon Formu ", " Franchising Formu " gibi benzer sayfalar oluşturabilmek için kod içerisine bunlar için sıra numarasını belirleyip, tasarımlarını kod içerisine ekleyerek aynı yöntemle formları arayüzde görüntüleyebiliriz.

Sol menüde yer alan Sayfa Modülü > Sayfa Listesi linkine tıklıyoruz.

Sıra numarası yazıyoruz ve Sırala butonuna tıklıyoruz. Bu şekilde sayfanızın kaçıncı sırada yer alacağını belirleyebilirsiniz.

Aşağıdaki gibi ekelenen tüm sayfaları görebilirsiniz. Kategoriler kendi içinde sıralandığı gibi, sayfalarda kendi aralarında sıralanmaktadır. Sıra numarası vermeden sayfaları incelediğimiz zaman sadece CK Editörden gelen içeriklerin yer aldığını göreceksiniz. Sayfa Modülü > Sayfa Listesi tıkladığınızda aşağıdaki ekran ile karşılaşacaksınız.

İletişim sayfası için sayfa numarasını "99" yazarak sıralıyoruz.

Bu demek oluyorki sayfa numarasına " 99 " verirsek, İletişim sayfa standardlarımızda hazırlanan iletişim formu, adres bilgileri ve haritanın bulunduğu sayfa düzeninde görüntülenecektir.

Sayfa numarasını aşağıda görüldüğü üzer " 98 " verirsek;

İnsan Kaynakları Formu gelmektedir;

Buna benzer sayfalar oluşturabilir, sadece sayfa numarasını yazarak istediğimiz sayfa tasarımınını bu şekilde görüntüleyebiliriz.