SAYFA EKLEME

Discus içerikleri Makale ve Sayfalarda yayınlamaktadır. Makelelerde olduğu gibi sınırsız sayıda sayfa ekleyebilirsiniz. Makalelere benzer olsalar da, içeriğin bir sayfada mı yoksa makalede mi oluşturulacağına karar vermeden önce bilmeniz gereken farklılıklar vardır.

Makaleler hakkında detaylı bilgi almak için linke tıklayınız. " Teklif Al ", " Rezervasyon Formu ", " Franchising Formu " gibi benzer sayfalar oluşturabilirsiniz. Makalelerde olduğu gibi herhangi bir sayfa altına makale ekleyemeyiz. Sayfalar tek sayfa şeklindedirler, açıldığında direk kullanıcıya bilgiyi sunarlar. Kategorilerde olduğu gibi iç içe klasörleme sistemi (alt kategori ekleme) özelliği sayfalar için geçerli değildir. Aynı zamanda kullanıcıyı iç içe tıklatmadan direk içeriğe ulaşmasını isterseniz sayfalar sizin için doğru seçim olacaktır. Makale ekleme alanında kategori seçebilirsiniz fakat sayfa seçip altına kategori veya makale ekleme işlemine izin verilmemektedir.

Sol menüden Sayfa Modülü » Yeni Ekle linkine tıklıyoruz.

BAŞLIK

İsteiğiniz başlık metnini bu alana yazıyoruz. Sayfa başlığı site arayüzünde Menü çubuğunda yer alacaktır.

Bilgileri doldurup Kaydet butonuna tıklıyoruz. Seo Title,Seo Description,Seo Keywords hakkında bilgi almak için linki tıklayınız.

LİNK

Link alanını boş bırakırsanız, Discus otomatik doldurabileceği gibi link yazmanız durumunda ise o kategorinin url ‘ nizde görünecek ismi olacaktır.

SIRA

Sayfa ekerken sıra numaranızı yazarak sayfayı sıralayabilirsiniz. Aynı zamanda Sayfa Modülü » Sayfalar alanından da sıra numaralarını vererek sırala butonuna tıklayabilirsiniz. Sayfa sıralama hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

AÇIKLAMA

CK Editör hakkında bilgi almak için linki tıklayınız.

GÖRSEL EKLEME

Eklemek istediğiniz sayafanın header alanına görsel eklemek isterseniz bu pencere size yardımcı olacaktır.

Küçük Resim butonuna tıklayarak sayfanıza görsel ekleyebilirsiniz.

Eklemek istediğiniz görseli seçiyoruz;

Site arayüzünde aşağıda görüldüğü üzere header alanında yer almıştır;